Sisekoolituse konverents 2019: Milline on tuleviku õppija ja koolitaja?

Konverentsi eesmärk on teadvustada sisekoolitust kui arendustegevust, mis vajab parimate tulemuste saavutamiseks järjepidevat arendamist ja kaasajastamist. Konverentsilt saab kaasa ka „praktilise tööriistakasti” teadmisi kinnistavatest tegevustest ja harjutustest, mida sisekoolitustel rakendada.

10.00-10.15 Päevajuhi avasõnad
Katrin Tamsar Katrini kirg on töötada kliendirahulolu tõstmisega – saada aru, mis viimase kasvu organisatsioonis enim mõjutab ja juhtida siis selle kasvu läbi teenindusprotsesside kujundamise, töötajate motiveerimise ja koolitamise. Katrin on Unimedi Tallinna hambakliiniku juhataja. Ta on juhtinud teenindus- ja müügiprotsesse erinevates organisatsioonides (If Kindlustus, Eesti Energia ja Omniva) ning olnud mitmete vabaühenduste käivitamise ja protsesside loomise nõustaja (SINA, Heateo SA).
Katrini juhtimiskogemus tugineb peamiselt  suurettevõtete teenindusprotsessi, kliendi tagasiside juhtimise süsteemi ja motivatsioonisüsteemide arendamisele ja juurutamisele. Katrin on tegelenud kliendiootuste kaardistamise ning sellest lähtuva teenindusprotsessi juurutamise ja esmatasandi töötajate koolitamisega mitmes eripalgelises teenindusorganisatsioonis sh haiglad ja riigiettevõtted ning koolitanud kliendikesksust ja kliendirahulolu tõstmist Invicta klintide avalikel koolitustel. Lisaks esmatasandile mõistab Katrin hästi keskastmejuhtide motiveerimisega seonduvaid kitsaskohti ning oskab neid diplomaatiliselt koos omapoolsete lahendusettepanekutega välja tuua ning neist lähtuvat nõustamist pakkuda.
10.15-10.45 Milline on tuleviku õppija ja koolitaja tööandja jaoks 2020-2035?
Anneli Entson Eesti Tööandjate Keskliidu haridusnõunik Anneli koordineerib Eesti Tööandjate Keskliidu haridusalast tööd. Haridusnõunikuna osaleb Anneli nii kutse- kui kõrghariduse hindamisnõukogu töös ja OSKA nõunike kogus.
Anneli arvates sõltuvad inimeste tulevikuväljavaated enim nende haridusest ja õpioskustest, kuid ka tööandjad peavad haridusküsimustes aktiivselt kaasa rääkima ja panustama tublide töötajate järelkasvu koolitamisele.

Anneli räägib, milline on täna ja tulevikus täiskasvanud õppija, keda tööandja vajab ning milliseid oskusi vajatakse uue aja ja muutuva majandusega kohanemiseks.

10.45-11.15 Kuidas teadmiste jagamine organisatsioonis järgmisele tasandile viia?
Marju Meejärv ABB AS koolitus- ja arendustegevuste juht
Marju on koolitusvaldkonnaga kokku puutunud juba mitmeid aastaid, vastutades ABB-s nii äriteenuste keskuse kui ABB Balti organisatsiooni koolitus- ja arendustegevuste eest. Ta on suurepärane koolitaja, hea mõttekaaslane uute koolituste väljamõtlemisel või olemasolevate parendamisel. Ta pidevalt kaasajastab inimeste koolituskogemust alates koolitusele registreerimisest kuni tagasisideni välja. Ta on inspiratsiooniks paljudele oma kolleegidele. Marju jagab ettekandes kogemusi:
Kuidas avastada töötajates koolituspotentsiaali ja leida sisekoolitajaid?
Kuidas toetada ja julgustada sisekoolitajaid?
Milliseid väljakutseid ja võimalusi loob Teadmiste Jagamise Kuu kontseptsioon? 11.45-12.15 Millised on ajusõbralikud sisekoolitused?
Kristel Jalak (PhD) kaubamärgi DevelopDesign® koolitaja, konsultant, suhtlemistreener

Kristel räägib, kuidas inimese aju õpib ning mida on vaja selleks, et äratada ja hoida täiskasvanud õppija tähelepanu ning tõhustada meelde jätmist. Millised on põhireeglid õppemeetodite valikul ning kuidas koostada koolitusprogramme, mis tõesti võimaldavad õppimist.

12.15-12.45 Millised on väljakutsed rahvusvahelise meeskonna koolitamisel?
Henri Lempu TransferWise meeskonna kogemusspetsialist

“Valguskiirusel” kasvavas organisatsioonis on tihtipeale ainukene konstant muutus ise. Pidevalt arenev meeskond, kus on nii asukohast, kultuurist, kui rollist sõltuv erinev koolitusvajadus, esitab parasjagu suure väljakutse. Kas globaalselt kõigile üks, igaühele erinev või on võimalik ka globaalne “rätseplahendus”? Henri jagab väljakutseid ja kogemusi TransferWise näol nende erinevatest koolitusprogrammidest olgu selle sihtgrupiks siis uued tulijad, uued juhid või meeskonnaliikmed, kes on TransferWise missiooni juba mõnda aega panustanud.

13.45-14.15 Millised on tehnoloogilised väljakutsed sisekoolitamisel?
Vaiko Mäe Sisekaitseakadeemia haridustehnoloog-projektijuht
Vaiko arutleb tehnoloogiliste väljakutsete üle sisekoolitamisel:
Tehnoloogiline tugi koolitusel – kas kõik vajalik saab tehtud kontaktkohtumisel?
Kas koolitusel osalemist tuleks hinnata või piisab kohal käimisest?
Mis innustab õppijat  – mänguline progress või hirm põruda?
Kas koolitajat on vaja? Las arvuti õpetab! 14.15-14.45 Kuidas arendada töötajate digipädevust SEB Digiakameedia näitel?
Kristiina Lõhmus SEB Pank AS personalikonsultant

Tehnoloogia on arenemas üha kiiremas tempos ning selleks, et organisatsioonina digitaalselt areneda, peavad ettevõtted panustama töötajate digiteadmiste parendamisse. Kuna suurtes organisatsioonides ja nii ka SEB Pangas on väga erinevad positsioonid ja ka väga erinevad digiteadmiste tasemed, tuleb töötajate digiteadlikkuse tõstmiseks kasutada mitmeid lähenemisviise ning pakkuda erinevaid arendustegevusi. Digiakadeemia on projekt, mis koondab kõik digiteadlikkuse tõstmiseks mõeldud arendustegevused ühte programmi, et pakkuda terviklikku, mitmekesist ning innovaatilist lähenemist, et mitte ainult digimaailma muutustega toime tulla, vaid ka uutest pakutavatest võimalustest maksimaalselt kasu leida.

Kristiina ettekandes kuulemegi lähemalt Digiakadeemia sünniloost ja olemusest:
Miks, kellele ja kuidas?
Digiakadeemia moodulid
Teemade ja koolitajatel leidmine, kommunikatsioon ning kaasamine
Väljakutsed ja tulemused 15.00-15.15 Aasta Sisekoolitaja 2018 tervitus
Elina Roosi DHL Estonia AS kommunikatsiooni- ja kvaliteedijuht,  Aasta Sisekoolitaja 2018 I kategoorias
Agnes Ojarand Rimi Eesti Food AS LEAN koolitaja, Aasta Sisekoolitaja 2018 II kategoorias Kandideerimise tähtaeg 1. november 2019
Palume täidetud ankeedid edastada e-posti aadressil: info@sisekoolitus.eu
16.00-16.30 Miks on tunnustamine oluline?
Rain Tunger  restoranide Rataskaevu 16 ja Pegasuse teenindujuht ning juhatuse liige

Konverentsi sihtrühm: Oodatud kõik sisekoolitusvaldkonnas tegevad inimesed – sisekoolitajad, koolitusjuhid, personalijuhid, personali arendusjuhid, juhid, koolitusspetsialistid, personalispetsialistid.

Toimumiskoht: TalTech Mektory (Raja 15, Tallinn)

Konverentsi osalemistasu: Kuni 30. oktoobrini registreerudes 175€ + km osaleja kohta, hilisemal registreerumisel hind 195€ + km osaleja kohta.

ESALi liikmetele hind 30% soodsam registreerudes kuni 30.10.2019
ESALi Facebookiga liitunutele ja uutele liitujatele hinnasoodustus 5%
Koolitusjuhtide kogu liikmetele hinnasoodustus 10%

Loobumine: Konverentsist loobumise korral palume sellest kirjalikult teatada hiljemalt 11. novembriks, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% konverentsi maksumusest.

Kohtumiseni konverentsil, sisekoolitusvaldkonna aasta tippsündmusel!

Registreeru

    Scroll to Top