Sisekoolituse kovisiooniprogramm

ESALi eesmärk on toetada sisekoolitaja kui täiskasvanute koolitaja professionaalset
arengut ja tõsta sisekoolituste alase tegevuse professionaalset taset Eestis. Selleks, et
sisekoolitajaid ja sisekoolitusvaldkonnas tegutsevaid inimesi veelgi enam toetada ning aidata organisatsioonidel veelgi enam oma spetsialiste ja juhte sisekoolitaja rollis toetada, alustab ESAL sügisest uue programmiga, mille eesmärk on tutvustada kovisioonigrupis osalejatele läbi isikliku kogemuse ja meetodite praktiseerimise kovisiooniprotsessi võimalusi ning valmistada nad ette kovisiooni kasutuselevõtuks oma organisatsioonis. Kovisioon võimaldab organisatsioonis töötajate jõustamist ja vastastikuse toetuse arengut ning toetab organisatsioonis paindlikku ja lahendusele orienteeritud probleemikäsitlust. Kovisioonigruppi on oodatud nii
sisekoolitajad, koolitus- ja personalijuhid kui koolitus- ja personalispetsialistid, kes tegevad sisekoolituste valdkonnas.

Kovisiooniprogrammi eesmärk on tutvustada kovisioonigrupis osalejatele läbi isikliku kogemuse ja meetodite praktiseerimise kovisiooniprotsessi võimalusi ning valmistada nad ette kovisiooni kasutuselevõtuks oma organisatsioonis. Kovisioon võimaldab organisatsioonis töötajate jõustamist ja  vastastikuse toetuse arengut ning toetab organisatsioonis paindlikku ja lahendusele orienteeritud probleemikäsitlust.

Kovisioonigrupis osalejate instrueerimise, jõustamise ja meetodite tutvustamise viib läbi coach-superviisor
Kreet Aun, kes viib läbi kuus kovisioonigrupi kohtumist, iga kohtumine kestvusega 3 tundi, mille käigus grupi liikmed: – saavad isikliku kogemuse kaudu tundma õppida kovisiooni konteksti sobivaid harjutusi;
– kogevad kovisiooni meetodite rakendatavust aktuaalsete probleemide või kriitiliste tööolukordade kaardistamisel ja lahendamisel;
–   saavad baasteadmised ja tööriistad oma organisatsioonis kovisioonigrupi käivitamiseks ja organisatsiooni liikmete kaasamiseks.

Kovisioonikohtumine algab ühe või mitme soojendusharjutusega. Soojendusele järgneb grupis olukorra kaardistamine ja kohtumise aktuaalse eesmärgi püstitamine. Kohtumise käigus võib toimuda osalejate vajadustest lähtuv, töös esile kerkinud praktiliste probleemidele ja küsimustele vastuste otsimine, keerukate kehtestamisolukordade analüüsimine ja läbiproovimine. Kohtumise struktuuris on oluline osa aktiivõppe harjutustel. Päeva lõpptulemusena on iga osaleja saanud aktiivselt panustada grupi toimimisse ning on kogenud kovisiooni toimimist praktikas.

Kovisiooni väärtus on pikema aja jooksul toimuvate kohtumiste jadas, millest moodustub iga osaleja oskuste järjepidevat täiendamist ja arendamist toetav protsess.  Grupis osalejad saavutavad kindluse kovisiooni metodoloogia igapäevatöös rakendamisel.

Usun töötaja juhtimisse tema tugevuste leidmise ja võimendamise kaudu. Tugevuste kaudu juhtimine on minu jaoks jätkusuutliku juhtimiseni viiv tee. Minu kliendid on minu kohta öelnud, et ma olen loov, väljendusrikas ja nõudlik, et mul on üllatavaid küsimusi ning et ma oskan lühikese ajaga selgust ja tulemust luua. Lõpetasin 2013. aastal erialase väljaõppe  TLÜ Avatud Ülikool ja Supervisiooni Isiksuse Organisatsiooni Arengu Instituut Der Rote Faden (Saksamaa) ühisprogrammis „Interkulturaalse supervisiooni, coaching’u ja organisatsiooniarengu väljaõpe”. 2008. aastal õppisin SELF Erakoolis koolitajaks-suhtlemistreeneriks. 2005. aastal läbisin ETKA Andrases Täiskasvanute õpetaja / andragoogi kvalifikatsioonikursuse.

I kohtumine – 16. september 2015 kell 14.00-17.00
II kohtumine – 14. oktoober 2015 kell 14.00-17.00
III kohtumine – 18. november 2015 kell 14.00-17.00
IV kohtumine – 9. detsember 2015 kell 14.00-17.00
V kohtumine – 20. jaanuar 2016 kell 14.00-17.00
VI kohtumine – 11. veebruar 2016 kell 14.00-17.00

Sihtgrupp: personali- ja koolitusjuhid ning -spetsialistid, sisekoolitajad

Kovisioonigrupi suurus: 12 osalejat

Kogunemiskohaks: Kreutzwald Hotel Tallinn (Endla 23, Tallinn)

NB! Kovisiooniprogrammis osalemine eeldab osalemist kõikidel kohtumistel.

Kovisiooniprogrammis osalemine ESAL-i liikmetele TASUTA

Huvitavate kohtumisteni!

Liisi Männistu, Anu Ahven, Annika Allikas, Kaire Takjas, Siiri Sõmer
Eesti Sisekoolituse Arendamise Liit (ESAL) meeskond
e-post info@sisekoolitus.eu
gsm +372 58 417 448
www.sisekoolitus.eu N36A0618

Registreeru

    Scroll to Top