SISEKOOLITUSE KONVERENTS 2014: Millised rituaalid hoiavad sisekoolituse elus?

AASTA SISEKOOLITAJA 2014 väljakuulutamine
20. novembril 2014, Baltika Moelava (Veerenni 24)

Konverentsi eesmärk: Jagada kogemusi ja teadmisi sisekoolituse tulemuslikumaks toimimiseks.

Päevajuht:
Martin Palm, AS Eesti Telekom, arendusspetsialist

9.30-10.00 Kogunemine ja hommikukohv

10.00-10.05 Päevajuhi tervitussõnad

10.05-10.20 Avasõnad
Ülo Vooglaid, Tartu Ülikooli emeriitprofessor
Eesti Sisekoolituse Arendamise Liidu ekspertgrupi liige

Ülo on täienduskoolituses tegev alates aastast 1965 –  TRÜ sotsioloogialabori lepingupartnerite juures, Kergetööstuse Ministeeriumi Õppekombinaadis, Juhtide ja Spetsialistide Kvalifikatsiooni Tõstmise Instituudis, Rapla Rajooni Pirgu Arenduskeskuses, Tallinna Ülikooli Täiendusõppe Osakonnas. Aastast 2000 tegev TÜ Õigusinstituudis. Täiskasvanute Koolitajate Assotsiatsiooni ANDRAS ja ka Juhtimiskonsultantide Assotsiatsiooni asutajaliige. Teadustöö põhisuunad on sotsiaalne kommunikatsioon, organisatsiooni- ja juhtimisteooria innovatsioon, mentorlus ja haridusfilosoofia. 10.20-10.50 Traditsioonide  ja  rituaalide  roll  organisatsioonikultuuri  kujunemisel
Anu Virovere, Virovere & Partnerid, treener
Õppimine kui kollektiivne tegevus
Sisekoolitus kui traditsioon
Erinevad teadmised, vaiketeadmiste roll sisekoolituses 10.50-11.20 Koolitusrituaalid – koolitus kui rituaal
Kadri Kütimaa, IF P&C Insurance, koolituskonsultant

Kas olete olnud olukorras, kus sisekoolitusele registreerunu ei tule koolitusele kohale põhjendades, et kiired tööasjad tulid vahele? Miks me seisame sageli olukorra ees, et inimesed suhtuvad liiga kergekäeliselt sisekoolitustesse? Oma ettekandes räägib Kadri Kütimaa If Kindlustuse koolitusrituaalidest, mis tõstavad osalejate kaasatust.

11.45-12.15 Sisekoolitajad ja sisekoolituse rituaalid Maksu- ja Tolliametis
Inese Freimane, Maksu- ja Tolliamet, koolitusspetsialist

Maksu- ja Tolliamet on Rahandusministeeriumi valitsemisalasse kuuluv valitsusasutus, milles on ca 1600 teenistujat ning neist ca 100 sisekoolitajat, aastas toimub mitusada sisekoolitust. Sisekoolitussüsteem ja rituaalid on paigas, mis küll ei tähenda, et arenguruumi enam poleks. Inese räägibki sellest, kuidas toimub sisekoolituste korraldamine – koolitusvajaduste koondamine, plaani koostamine, koostöö tellija, koolitusmeeskonna ja koolitaja vahel konkreetse koolituse korraldamisel. Samuti tuleb juttu sellest, mida Maksu- ja Tolliametis tehakse sisekoolitajate motiveerimiseks ja arendamiseks.

12.15-12.45 Mis maksab sisekoolitus – kas kolm pikka paid?
Sigre Suurvarik, Danske Bank, koolitusjuht
“Mis maksab sisekoolitus” on intrigeeriv teema. Millises vääringus ja miks me arvutame?
Kas rahas, milles sisalduvad sisekoolitaja töötunnid ja õppija töötunnid?
Kas õppiva organisatsiooni kujundajana, mis aitab kaasa kiirele paindlikkusele muutunud majandusolukorras? Või töötajate rahulolu mõjutava tegurina, mis on seotud ettevõtte maine ja töö tulemuslikkusega? Näited Danske Bank Eesti filiaali kogemustest. Sigre töötab Danske Banki Eesti filiaalis, kus tegutseb 500 töötajat, kellest 60 ka sisekoolitajana. Sisekoolitus moodustab  60% koolitustegevuse kogumahust ja on organisatsioonikultuuri loomulik osa. Alustas pangas tööd tellerina kümme aastat tagasi ja on praeguseks näinud sisekoolitusi läbi kontorivõrgu töötaja, sisekoolitaja, koolitusspetsialisti kui ka koolitusjuhi silmade. 

12.45-13.00 Arutelu

13.45-14.15 Sisekoolitussüsteem rahvusvahelises ettevõttes
Maio Sirel, ABB AS, äriüksuse personalijuht (LBU HR Business Partner)
Maio tuleb rääkima, kuidas ühine mõtteviis ühendab inimesi läbi aastate, üle maa ja mere piiride. Kuidas eri kultuurid õpivad ühtede ja samade mudelite alusel. Sellega loodatakse traditsioone ja kultuuri,  ühine sõnavara ja ühised eesmärgid.
ABB-s on üle maailma 150 000 töötajat. Kas sisekoolituse süsteem sellise mastaabi juures saab toimida? 14.15-14.45 Sisekoolitus kui investeering parimasse kvaliteeti
Gunnar Toomemets, Swedbanki Privaatpangandus, osakonna juht

Juhina tuleb sageli teha valikuid sise- ja väliskoolituste vahel. Millest oleks su töötajatele enim kasu? Kuna ja miks valida ühte või teist? Mis räägib sisekoolituse kasuks, mis räägib sisekoolituse kahjuks?

15.00- 15.15 ESALi meeskond
Annika Allikas, Kaire Takjas, Siiri Sõmer, Anu Ahven, Liisi Männistu

15.15-15.30 Aasta Sisekoolitaja 2013 tervitus
Olav Erikso
Aasta Sisekoolitaja 2013, Ericsson Eesti Tallinna tehase tööohutuse spetsialist
Polina Lapõseva, Ericsson Eesti Tallinna tehase kompetentsijuht

Olavi panus sisekoolitajana on Ericsson Eesti Tallinna tehases väga suur. Ta kuulub tehase tööohutuse gruppi ning vastutab igapäevaselt ca 3000 töötaja tööohutuse alase teavituse eest.  Olav on koolitajana väga mõjuv ning tema roll koolitusprotsessi arendamisel on väga suur. Ta on väga uuenduslik ja kasutab koolitamisel erinevaid meetodeid.  Aasta Sisekoolitaja 2013 tiitlit on ta kandnud väärikalt!

Konverentsi eesmärk: Jagada kogemusi ja teadmisi sisekoolituse tulemuslikumaks toimimiseks.

Konverentsi sihtrühm: Konverentsile on oodatud kõik sisekoolitusvaldkonnas tegevad inimesed – sisekoolitajad, koolitusjuhid, personalijuhid, personali arendusjuhid, juhid, koolitusspetsialistid, personalispetsialistid.

Registreeru

    Scroll to Top