Sisekoolituse konverents 2025:
Millised lahendused loovad homsed võimalused?
Aasta Sisekoolitaja 2025 väljakuulutamine
20. november 2025
Radisson Blu Olümpia Hotell Liivalaia 33, Tallinn
Kätte on jõudnud Eesti Sisekoolituse Arendamise Liidu 15. sünnipäev! Üheskoos saame seda tähistada 20. novembril Sisekoolituse aastakonverentsil.
Käesoleva aasta konverentsil soovime esile tõsta organisatsioonide kogemuslood sellest, millised väljakutsed on sisekoolitussüsteemide loomise teekonnal ette tulnud, kuidas need on ületatud ja millised õppimisvõimalused loodud. Kogemusi jagavad oma ala praktikud, kes igapäevaselt toetavad organisatsioonide töötajaid nii tööalasel kui ka isiklikul arenguteel. Meiega jagavad kogemust If P&C Insurance AS, Rahandusministeerium ja Bigbank, kus on olulisel kohal vajalike õpilahenduste pakkumine ja järjepidev koolitus- ja arendustegevus. Kuidas nad seda teevad? Seda saame näha ja kuulda nende ettekannetest. Esinejad avavad, kuidas on nende sisekoolitussüsteem ülesehitatud, millised õppijate teadmised-oskused vajavad täiendamist ja mis koolitusteemad on neil täna fookuses.
Tähelepanu pöörame ka õpidisainile ja digilahenduste kasutamisele koolituste loomisel. Avastame koos veebikeskkondi ja tehnoloogilisi võimalusi, et sisekoolitajate igapäevatööd lihtsustada ja muuta ajakasutust efektiivsemaks. Õppeprotsessis loovad nutikad ja paindlikud digilahendused lisaväärtust nii õppijale kui ka organisatsioonile. Kaasahaaravad ja innovaatilised koolitused toetavad sisu paremat omandamist ja kinnistamist. Nutikaid koolituslahendusi ja nende kasu organisatsiooni töötajatele jagab konverentsil Circle K Eesti AS koolitusjuht.
Konverentsil pühendame aega ka vaimsele tervisele ja ärevusele. Ärevus on loomulik osa inimeseks olemisest. Mida ärevus meiega teeb? Mõõdukas ärevus võib olla kasulik, mure tekib aga siis, kui ärevus käivitub ilma selge põhjuseta, on liiga intensiivne või kestab liiga kaua. Kas siis põgeneme või alistume? Konverentsil leiame lahenduse ärevusega toimetulekuks.
Kas sisekoolitaja saab ja võib end brändida? Mida tähendab persoonibränding ja kuidas seda luua? Enda rolli, tegeliku mõju ja väärtushinnangute teadvustamine aitab saavutada isiklikke ja professionaalseid eesmärke. Lisaks suurendab koolitaja enesekindlust ja organisatsiooni sisekoolituste nähtavust ja usaldusväärsust.
Sisekoolituse konverents toimub juba XV korda. Konverentsi eesmärk on teadvustada sisekoolitust kui arendustegevust, mis vajab parimate tulemuste saavutamiseks järjepidevat arendamist ja kaasajastamist.
Konverentsi päevakava
9.30–10.00 Kogunemine ja tervituskohv
10.00–10.10 Päevajuhtide avasõnad
Gerly Roosmets, Bigbank AS töötajakogemuse juht, ESAL ekspert
Gerly on personalivaldkonnas tegutsenud üle 10a erinevates suurettevõtetes erinevatel ametikohtadel. Esimene haridus on kasvatusteaduste magistrikraad ning lisaks kaitses 2023a TalTechis personalijuhtimise eriala magistrikraadi.Tänaseks on saanud kokku viia oma pikaaegse kogemuse panganduses äripoolelt ja personalivaldkonnast ning panustab pangandussektoris töötajakogemuse juhina parima töötajakogemuse loomisesse.
Stanislav Voronovski, Kaksik OÜ asutaja, GetSmart partner, ESAL ekspert
Stanislav on kutseline täiskasvanute koolitaja, kes aitab organisatsioonidel kasutusele võtta õpihaldussüsteeme ja luua nende tarbeks e-õppematerjale. Olles partner ettevõttes GetSmart on Stanislavi eriliseks kireks mõjusate ja kaasahaaravate koolitusvideote produktsioon. Alles jäänud aeg läheb vabakutselise tootekoolitajana ja moderaatorina tegutsemisele.
10.10–10.40 Kuidas siduda koolitusstrateegia organisatsiooni eesmärkidega?
Grete Kotkas, If P&C Insurance AS Baltikumi personalijuht, coach, mentor
Grete on personalivaldkonnas tegev alates aastast 2011 – täna ettevõttes If P&C Insurance Baltikumi personalijuhina ning enne seda Starship Technologies globaalse personalijuhina, toetades enda tiimiga inimestega seotud protsesse nii Euroopas kui USAs. Eelnev kogemus nii startup-maailmast kui suurkorporatsioonidest (Ericsson, Swedbank) on andnud talle hea arusaamise, millised personali alased tegevused ja fookused on ettevõtte ärieesmärkide saavutamisel olulised. Grete on õppinud psühholoogiat, personalijuhtimist ja täiendanud end nii juhtimisalastel koolitustel kui ka karjääricoachingu teemadel, sh läbinud AoEC Practitioner Diploma in Executive Coaching väljaõppe.
Tänases reaalsuses tegelevad ettevõtted aina komplekssemate probleemidega, millele ei ole alati lineaarselt leitavaid ja üheseid vastuseid ja lahendusi. See seab omakorda kõrged ootused töötajatele- nii suhtlusoskuse kui valdkondlike ja tehniliste kompetentside osas. Seetõttu tuleb pidevalt mõelda, millised on need teadmised ja oskused, mis aitavad ettevõttel oma probleeme lahendada ja strateegilisi eesmärke saavutada- selleks ei piisa vaid töötajate õpivastutustunde suurendamisest, vaid tuleb laiemaid koolitusvajadusi märgata ja õpilahendusi pakkuda. Kuidas aga jätkusuutlikult koolitus-arendustegevust ettevõttes korraldada?
10.40–11.10 Kuidas luua sisekoolituse süsteemi avalikus sektoris?
Anna Laido, Rahandusministeeriumi riigihalduse osakonna nõunik
Anna on Rahandusministeeriumi keskse koolituse ja avaliku teenistuse eetika nõunik. Keskne koolitus tähendab, et see on mõeldud kõigile asutustele ning ka teemad valitakse selle järgi. Anna on töötanud nii äri-, mittetulundus- kui riigisektoris peamiselt koolitus- ja arendusvaldkonnas, kuid tegelenud ka teiste personalipoliitika teemadega. Ta on pika kogemusega sisekoolitaja ning koolitab täna peamiselt avaliku sektori inimesi riigi toimimise ning eetika teemadel.
Riigis keskseid koolitusi välisvahenditest enam ei rahastata ning praegu katsetatakse, kuidas avaliku teenistuse juhtidele teistmoodi ja loodetavasti ka innovatiivsemalt enesearendamise võimalusi pakkuda. Otsitakse lahendusi, mis maksaks senisest oluliselt vähem ja hoiaks riigi ressursse kokku, kuid samas aitaks jõuda suurema hulga inimesteni. Sellest teekonnast, sealhulgas ette tulnud takistustest ja rõõmudest Anna räägibki.
11:10-11:40 Bigbanki kogemuslugu: Mida me teeme, et saavutada suurepärane juhtimiskvaliteet läbivalt kogu ettevõttes?
Gerly Roosmets, Bigbank AS töötajakogemuse juht
Ethel Genergard, Bigbank AS grupiülene personalijuht
Gerly omab pikaaegset kogemust panganduses ning sama pikaaegset staazi personalivaldkonnas. Täna on Gerly töötajakogemuse juht ja Eesti Äirüksuse personalipartner Bigbank`is, kus igapäevased tegevused on prioritiseeritud vastavalt sellele, mis vajadused on aktuaalsed äriüksuses alates inimeste leidmisest, hoidmisest ja arendamisest. Suuremas plaanis on prioriteedid erinevatel personaliprojektidel, mille läbi tõsta töötajakogemust ning aidata kaasa äriliste eesmärkide saavutamisele läbi inimeste. Hetkel pakuvad põnevust kõik jätkusuutlikkuse teemad, töökeskkonnaga seotud tegevused, heaolu, vaimne tervis, rahatarkuse levitamine ning juhtide arendamine laiemalt.
Ethel on pika erinevate valdkondade ja rahvusvahelise kogemusega inimkeskne tippjuht. Hetkel keskendub Ethel igapäevaselt Bigbank´i Way Of Working teemadele, mille hulka kuuluvad personaliteemad, dokumentatsioon, inimeste arendamine ja kõiki siduv kommunikatsioon. Ethelit käivitavad inimesed, kõigis nende erinevustes, tugevustes, potentsiaalis ja erinevatest situatsioonidest tulenevast käitumistest. Ehk siis juhtimine laiemalt, muudatuste juhtimine ja coaching on Etheli fookusteemad.
Juhtimiskvaliteet on täna oluline kõigis ettevõtetes. Bigbankis on suurepärased inimesed ja suurepärased juhid osa strateegiast. Mida me ettevõttena teeme, et seda saavutada ning kuidas me ettevõttena veendume selles, et juhtimiskvaliteet on ühtlaselt läbi ettevõtte suurepärane? Räägime, kuidas on üles ehitatud Bigbanki juhtide kogukond, nende arendamine ja läbiv hindamine. Muude teemade hulgas puudutame järelkasvuplaani, kompetentsimudelit, kogemuste jagamist ja juhtide brändimist. Kuid ei karda ka rääkida sellest, mis on täna need kohad, mida soovime teha paremini.
11.40–11.50 Koosloome laudkondades
11.50–12.05 Kohvipaus
12.05–12.35 Õpidisain ehk kuidas saada päriselt aru, mida inimene vajab, et õppida?
Helena Heidemann, õpidisainer, koolitaja ja põnevuse looja
Möödas on ajad, mil koolitajate tööriistakastist võis leida ühe ja sama perfektselt viimistletud programmi, mida sai väikeste parandustega PowerPointis igale seltskonnale „peale lugeda“. Unustusse on jäämas ka praktika, kus arendustegevusi planeeriti kohe sisusse sukeldudes või higimull otsa ees õppekavasse õpiväljundeid pusides. Tänases õppimise ja arengu maailmas on inimkeskne lähenemine maandunud kindla jalaga ja koos sellega on tekkinud rollid nagu õpidisainer. Aga mida õpidisainerid siis päriselt teevad? Ja kuidas saab igaüks soovi korral ka ise õppija perspektiivi võtta ja paremaid õpikogemusi disainda?
Ettekandes jagab Mindshifters.ee kaasasutaja Helena Heidemann, miks õpidisain on palju enamat kui kena slaidipakk. Räägime, milline on süsteemne, kaasav ja inimesest lähtuv viis mõelda ja kujundada õppimist. Kuuleme, kuidas õpidisaini tööprotsess välja näeb ja kuidas ka sina saad õppija sussidesse astudes disainida paremaid, rohkem väärtust loovaid õpikogemusi.
12.35–13.05 AI tööriistakast sisekoolitajale
Diana Veskimägi, haridustehnoloog ja õpetaja üldhariduskoolis
Dianal on pikaajaline kogemus täiskasvanute digipädevuste arendamisel ning haridustehnoloogiliste lahenduste juurutamisel. Ta on üks Eesti Haridustehnoloogide Liidu ning Andragoogide Liidu asutajaliikmetest ja on juhtinud Haridustehnoloogide liidu tegevust alates 2017. aastast. Tema töö keskmes on õpetajate ja koolitajate toetamine, et nad oskaksid tehnoloogiat sihipäraselt ja tõhusalt õppetöös rakendada. Ta on osalenud mitmetes riiklikes arendus- ja koostööprojektides, pakkudes sisulist ja strateegilist sisendit digihariduse arendamiseks. Diana viib regulaarselt läbi koolitusi, e-kursusi ja töötubasid, keskendudes muu hulgas tehisintellekti rakendamisele ning generatiivsete juturobotite võimalustele ja piirangutele.
Ettekanne „AI tööriistakast sisekoolitajale“ annab kiire ja kontsentreeritud ülevaate tehisintellektil põhinevatest tööriistadest, mis toetavad koolituste kavandamist, sisu loomist ja osalejate kaasamist. Fookuses on generatiivsed tööriistad, nagu juturobotid ja visuaalse sisuloome vahendid, ning nende rakendusvõimalused koolitusprotsessis. Ta tutvustab, kuidas saab AI abil tõsta tõhusust koolitusmaterjalide arendamisel ja vähendada rutiinset töökoormust. Arutleme ka andmekaitse, autoriõiguste ja kvaliteedijuhtimise aspektide üle.
13.05–13.10 Koosloome laudkondades
13.10–14.10 Lõunapaus
14.10–14.30 Osalise ajaga sisekoolitajate tänamine
14.30–15.00 Digitaalne õpperevolutsioon praktikas: väärtust loovad nutilahendused Circle K-s
Kaia Laineste, Circle K Eesti AS Baltikumi koolitusjuht
Kaia töötab Circle K Baltikumi koolitusjuhina, vastutades koolitus- ja arendusprotsesside eest ning luues väärtuslikku õpikogemust töötaja kogu elukaare vältel. Tal on aastatepikkune kogemus nii õpitegevuste korraldamisel kui ka uute õpilahenduste väljatöötamisel ja elluviimisel. Kaia eriline kirg on digivahendid ja nende teadlik rakendamine kogu organisatsiooni õppimise toetamisel – alates uute töötajate sisseelamisest kuni juhtide arendamiseni välja.
Kuidas toetada tänapäeva õppijat, kes on tehnoloogiaga sina peal ja ootab praktilist väärtust oma õpiteekonnal? Circle K-s oleme viimastel aastatel juurutanud mitmeid erinevaid nutikaid lahendusi, et just paindlikel ja mängulistel viisidel oma täiskasvanud õppijaid toetada. Kuidas luua nutilahendusi, mis aitavad uutel töötajatel tulemuslikumalt kohaneda sisseelamisperioodil? Või kuidas arendada ja motiveerida juba kogenud klienditeenindajaid kasutades näiteks mängustatud õpet? Meie kogemus näitab, et kui õppimine kõnetab õppijat, on ka tulemused märgatavad kogu organisatsioonis.
15.10–15.30 Ärevuse võim ja võimalused
Moonika Kukke-Tiimann, paari-, pere- ja traumaterapeut
Moonika on kutsetunnistusega psühholoog-nõustaja, kelle kliendid on nii üksikisikud kui ka paarid ja pered. Ta on superviseeritav paari-, pere- ja traumaterapeut ning tegeleb lisaks nõustamisele ka psühholoogiaalaste koolituste ja töötubade läbiviimisega. Moonika kuulub mitmesse erialaliitu, sealhulgas Eesti Pereterapeutide Ühingusse, ICEEFT-i ja EMDR Eesti Ühingusse. Enne karjääripööret ja psühholoogina tegutsemist töötas ta aastaid vandeadvokaadina ning oli advokaadibüroo partner.
Ärevus saab alguse kas välisest stiimulist või mõnest mõttest meie peas. Selle eesmärk on juhtida tähelepanu millelegi olulisele või ohtlikule, et olla valmis reageerima – võitlema, põgenema, tarduma või alistuma. Ärevus aitab keerulistest olukordadest väljuda, kuid vahel käivitub see valel põhjusel või liiga tugevana.
15.30–15.35 Sirutuspaus
15.35–16.05 Miks ja kuidas sisekoolitajana luua autentset persoonibrändi?
Grete Männikus, Tartu Ülikooli Pärnu kolledži turunduse õppejõud
Grete on Tartu Ülikooli Pärnu kolledži turunduse õppejõud ning kahele populaarse õppekava programmijuht: Teenuste disain ja juhtimine (magistrikava). Viimased viis aastat on ta keskendunud brändi ja sh persoonibrändi teemadesse toomaks rohkem tähelepanu autentsusele ning ehedatele ja väärtuslikele kogemustele. Grete jaoks on teenuste disaini ja brändingu suurimaks ühisosaks kliendile loodavad kogemused ja nende mõtestamine.
Sisekoolitajad on organisatsioonide vaiksed, kuid olulised mõjutajad – spetsialistid ja juhid, kes jagavad teadmisi, suunavad kolleege ning aitavad kaasa organisatsiooni arengule. Ometi ei taju paljud end koolitajatena ega teadvusta oma rolli tegelikku mõju ja väärtust. Veelgi harvem kerkib mõttesse, et ka sisekoolitaja võiks end teadlikult brändida. Grete ettekandes uurime üheskoos, miks ja kuidas sisekoolitaja saab luua autentset persoonibrändi. Sellise, mis ei ole turunduslik mask, vaid peegeldus tema tegelikust väärtusest ja mõjust. Räägime sellest, miks paljud sisekoolitajad tunnevad end oma rollis ebakindlalt ning kuidas saab persoonibrändi kaudu suurendada nii enesekindlust kui ka koolituste nähtavust organisatsioonis.
16.05–16.25 Koosloome ja tulemuste tutvustamine
16.25–16.40 Täisajaga sisekoolitajate tänamine
16.40–17.00 Aasta Sisekoolitajate 2025 väljakuulutamine ja tordisöömine
Konverentsi sihtrühm
Oodatud on kõik sisekoolitusvaldkonnas tegevad inimesed – sisekoolitajad, koolitusjuhid, personalijuhid, personali arendusjuhid, juhid, koolitusspetsialistid, personalispetsialistid.
Konverentsi osalemistasu
Varajane märkaja 275 € + km registreerudes kuni 30. juuni 2025
Targalt planeerija 295 € + km registreerudes 1. juuli–30. september 2025
Tavahind 345 € + km registreerudes 1. oktoober–9. november 2025, hilisemal registreerumisel hind 375 € + km osaleja kohta
ESALi liikmetele hind 25% soodsam registreerudes (märksõnaks registreerides ESAL)*
Aasta Sisekoolitaja 2025 kandidaatidele hinnasoodustus 25% (märksõnaks registreerides KANDIDAAT)*
ESALi Facebookiga liitunutele ja uutele liitujatele hinnasoodustus 5% (märksõnaks registreerumisel ESAL FB)*
Koolitusjuhtide kogu liikmetele hinnasoodustus 10% (märksõnana registreerimisel KOOLITUSJUHTIDE KOGU)*
EPALE liikmetele hinnasoodustus 5% (märksõna registreerimisel EPALE)*
PARE liikmetele hinansoodustus 5% (märksõna registreerimisel PARE)*
EAL liikmetele hinnasoodustus 5% (märksõna registreerimisel EAL)*
* Kehtib ainult üks suurem soodustus ja juhul kui on registreerimisel kirjutatud vastav märksõna.
NB! Korraldaja jätab endale õiguse teha muudatusi koolituse programmis ja ajakavas.
Loobumine
Konverentsist loobumise korral palume sellest kirjalikult teatada hiljemalt 13. novembriks 2025, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% konverentsi maksumusest.
Kohtumiseni Sisekoolituse konverentsil 2025, sisekoolitusvaldkonna aasta tippsündmusel!
Koostööpartnerid