aasta sisekoolitaja

Sisekoolituse konverents 2021: Nutikas õppimine ja professionaalse arengu toetamine

 

Sisekoolituse hübriidkonverents 2021:

Nutikas õppimine ja professionaalse arengu toetamine
AASTA SISEKOOLITAJA 2021 väljakuulutamine

25. novembril 2021
Park Inn by Radisson Meriton Conference & Spa Hotel Tallinn/ veebis
Paldiski mnt 4, Tallinn

 

Konverentsi programm:

Ajakava:

09.30-10.00 Kogunemine ja hommikukohv

10.00-10.10 Päevajuhi avasõnad
Jaanika Siiroja, PARE arendusjuht

Jaanika Siiroja on PARE arendusjuht ning koolitusmaailmaga erinevates organisatsioonides ja rollides kokku puutunud juba üle kümne aasta. Magistriõpingud andragoogikas (Tallinna Ülikool) ja kognitiivsemiootikas (Aarhusi Ülikool) on talle andnud põhjalikud alusteadmised õppimise ja arengu olemusest. Kogemus arendustegevuse korraldamises (Omnivas ja Tervise Arengu Instituudis koolitusspetsialistina ja täna PARE arenguprogramm vedades) kui elluviimises koolitaja rollis (Erasmus+ projektides) aidanud teadmised praktikasse tuua ja mõista, kui mitmekülgne ja põnev inimeste arengu ja arendamise temaatika on. Vabal ajal naudib Jaanika igasugust loomingulist tegevust (eriti joonistamist) ja tervisedendusega seonduvat – jooga, jooksmine ja taimetoidumaailm on tema jaoks olulisel kohal.

10.10-10.35 Uus töö nõuab uutmoodi õppimist
Märt Aro, DreamApply kaasasutaja ja Nordic Edtech Forum N8 juht

Märdi osalemine hariduse arendamise valdkonnas pärineb keskkooliaastatest, mil ta korraldas eakaaslastele riiklikul tasandil haridusüritusi. Alates 2004. aastast on ta hariduse arendamise valdkonnas käivitanud hulga organisatsioone ja ettevõtteid. Kõige laiema mõjuga lahendus on DreamApply.com Student Application Management Platform, mis lanseeriti 2011. aastal. Täna kasutab DreamApplyd enam kui 300 ülikooli 35 riigist, teenindades miljoneid kasutajaid aastas. Tuntuim vabaühendus Nordic EdTech Forum – N8, mis ühendab enam, kui 200 hariduse innovatorit kaheksast Põhja-Euroopa riigist eesmärgiga jagada kogemusi ja edendada koostööd. Hariduse edendamiseks teeb Märt regulaarselt koostööd Eesti Haridus- ja Teadusministeeriumi, Ühinenud Rahvate Organisatsiooni, Euroopa Komisjoni ja mitmete silmapaistvate ettevõtetega.

Vaatame üheskoos üle mõningad suuremad trendid, mida on õppimise arendamisel hea silmas pidada.
Mõtiskleme, milline võiks välja näha tänapäeval ideaalne töövestlus?
Ootused kooli lõpetajale Indurstry 1.0 vs Industry 4.0 ühiskonnas.
Tutvume ka mõningate hariduse innovatsiooni näidetega meie regioonist.

10.35-11.00 Maximizing the impact of people development in the new world of work
Tijana Kovacevic, Head of People Development at Wise

Tijana spent the last 15 years working across different geographies and various industries, from oil & gas and airlines, to FMCG and technology sectors. Throughout her career she has been focused on bringing performance, learning and talent management solutions to global organizations, while always busting HR myths and challenging traditional approaches to people related topics. Her passion both outside and at work are bringing the best out of people by having curious and honest conversations.

Effective strategies and approach to make learning & development initiatives impactful in the post COVID reality

11.00 -11.25 Sotsiaalne õppimine virtuaalkeskkonnas – kuidas õppida koos?
Airi Aavik, Haapsalu Kutsehariduskeskuse haridustehnoloog ja õpetaja, 2020 Aasta Sisekoolitaja kandidaat

Airi on Haapsalu Kutsehariduskeskuse haridustehnoloog ja EHTL juhatuse liige, lisaks HARNO ja TLÜ Haapsalu Kolledzi haridustehnoloogia lektor. Õpetajate nõustamine nii oma koolis kui haridustehnoloogilised konsultatsioonid erinevate elualade esindajatega üle Eesti on tema igapäevane töö, mida ta naudib, eriti siis, kui näeb sära vastasistuja silmis.

Mis on sotsiaalne õppimine?
Sotsiaalse õppimise kanalid ja nende kasutamise näited: Facebook, Skype, veebiseminarid õpetajatele,  koolide nõustamine, lemmiktöövahendite monotooring, live-koolitunnid

11.25 -11.45  Kohvipaus

11.45-12.10 Nutikad lahendused Elisa Eesti sisekoolitaja pilgu läbi
Imre Nõmmik, Elisa Eesti tootejuht, Aasta Sisekoolitaja 2020

Imre on Elisa raudvara ning karismaatiline sisekoolitaja, kelle tootekoolitused ei ole viimased paarkümmend aastat ühtegi uut elisalast külmaks jätnud. Oma igapäevatöös tegutseb Imre lisaks sisekoolitustele ka telekomiteenuste valdkonnas tehnoloogiliste erilahenduste projektijuhina ning on suur tehnikaguru. Lisaks sellele on Imre oma uuenduslike ideede poolest suureks toeks Elisa koolitustiimile, kellega koostöös on teoks saanud videokoolituste tootmine.lest suureks toeks Elisa koolitustiimile, kellega koostöös on teoks saanud videokoolituste tootmine.

Uue virtuaalajastu järguga on kaasnenud ka uuenenud vajadused teha harjumuspäraseid koolitusi teisiti ja uutmoodi. Kust said alguse meie tänased nutikad lahendused sisekoolituste maastikul, kuidas oleme jõudnud tänasesse punkti, mida oleme sellest õppinud ning kuhu edasi? Tausta avab Elisa Eesti sisekoolitaja ning Aasta sisekoolitaja 2020 Imre Nõmmik.

12.10-12.35 Mängustatud õppeprotsess veebis
Katrin Sigijane, Tallinna Ülikool, Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi loomelabori tegevprodutsent, koolitusjuht

Katrin (BA audiovisuaalne kunst, MSc digitaalsed õpimängud) töötab Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudis (BFM) koolitusjuhi ja õppejõuna. Tema kirg on arendada õpimotivatsiooni tõstvaid protsesse ja keskkondi, kombineerides osalejate omandatavad oskused avastusõppe meetodil peidetud ülesannete lahendamise, loojutustuse ja mõjustamise psühholoogiaga. Ta on ka 2014. aastal asutatud BFM Laste filmikooli asutaja ja projektijuht.

 

Etteaste võtmesõnadeks on sõnumi struktuur ja vormistus veebikoolitusel, sihtgrupile disainitud sisu, mänguline loojutustus ja kaasavad meetodid.

12.35 -13.00 Nutikad lahendused Euronicsis
Stanislav Voronovski, Sandman Grupi AS koolitusjuht

Stanislav on lõpetanud Tartu Ülikooli Majandusteaduskonna magistrantuuri juhtimise ja turunduse erialal. Omab täiskasvanute koolitaja (tase 6) kutsetunnistust ja üle 10 aasta kogemust koolitusvaldkonnas. Professionaalsel tasemel on end täiendanud mitmete koolituste raames personali arendamise, koolituskorralduse, juhtimise ja emotsionaalse intelligentsuse temaatikal. Tänasel päeval töötab Euronicsis koolitusjuhina, vastutades personali arendamise strateegia loomise ja eduka rakendamise eest.

 

Euronics on loonud 3 aastaga e-õppe platvormi Euronicsi Akadeemia, mille kaudu läbitakse iga päev ligi 70 interaktiivset koolitust ja tagatakse töötajate pädevus üle terve Eesti.Kuidas töötajaid üle Eesti omandavad Euronicsi Akadeemia kaudu teadmisi?
Videokoolitused e-õppes ja nende koostamise ABC
Euronicsi Akadeemia mõju tulemuslikkusele.

13.00 -13.15 Paneel: Kuhu edasi – kas klassiruumi tagasi?

13.15 -14.15 Lõuna

14.15-14.40 Nutikad lahendused Swedbanki sisekoolitaja pilgu läbi?
Toomas Rudissaar,
Swedbank Academy Estonia koolitus- ja arendusekspert

Toomas on Swedbankis koolitustega tegelenud üle kümne aasta. Selle aja jooksul on ta koostanud kümneid e-koolitusi ning arendanud erinevaid tehnilisi lahendusi protsesside efektiivistamiseks. Tema suurim pühendumus ja rõõm on suunatud koolitussüsteemi pidevale arendamisele ning õpikogemuse parendamisele.

 

 

Swedbank on püüdnud alati ajaga kaasas käia. Kuna ümbritsev keskkond on pidevas muutumises, peavad ka meie süsteemid ja töövahendid muutunud olukorraga toime tulema. Kui varem piisas pelgalt tasemel koolituskeskkonnast (LMS), mis sisaldas suurel hulgal erinevaid koolitusi, siis täna peame panema üha rohkem rõhku õpikogemuse parendamisele, paindlikkusele ning protsesside automatiseerimisele. Samuti oleme saanud aru, et jalgratast ei ole vaja alati ise leiutada, vaid võib kasutada ka olemasolevaid õpikeskkondi nagu LinkedIn Learning, Coursera, Pluralsight, jpt.

14.40-15.05 Millised emotsioonid tekivad muudatustega ja kuidas nendega toime tulla?
Heidi Grenman, Teadliku Muutuse Kunsti (TMK I-II) õpetaja

Heidi on Teadliku Muutuse Kunsti (TMK I-II) õpetaja. Suure osa oma elust on ta tegelenud juhtimisega, hariduselt strateegiline juht (Tartu Ülikool 2018 cum laude) ja täiendanud end ka Sveitsis (Universite de Fribourg). Täna on ta peamiselt seotud rahvusvaheliste mittetulundussektori organisatsioonidega: SA Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskus ja Practical Consciousness SA. „Valdav osa minu juhitud ettevõtete tööst on olnud seotud teiste organisatsioonide ja ettevõtete nõustamisega. Kuid pole ühtegi organisatsiooni ilma inimesteta nende taga, seega tegelikult olen ma tegelenud inimeste nõustamisega. 2013. aastal avastas ta enda jaoks Teadliku Muutuse Kunsti meetodi, mille abil sai üle töötanud ettevõtte juhist „uus inimene“. Ta korraldas oma elu täielikult ringi ja täna aitab seda ka teistel teha“.

Muutlikel aegadel võime märgata, et sisemaailm justkui hakkaks mässama nende muutuste vastu. Oleme rohkem emotsionaalsed, käivitume pisiasjade peale ja nii võib tunduda, et muutustega on keeruline toime tulla. „Ma ei saa hakkama, jälle ma muretsen, jälle ma lükkan asju edasi, ma enam ei jaksa…“. Selline regulaarne emotsionaalne sisekõne on paljudele tuttav. Kuidas sellisest emotsioonide virrvarrist nutikalt väljuda ja muudatustega lihtsalt kohaneda, sellest me räägimegi.

15.05-15.10 Konverentsi kokkuvõte päevajuhilt

15.10-16.30 Aasta Sisekoolitaja 2021 pidulik väljakuulutamine, õnnitlemine ja tordisöömine

Konverentsi sihtrühm: Oodatud kõik sisekoolitusvaldkonnas tegevad inimesed – sisekoolitajad, koolitusjuhid, personalijuhid, personali arendusjuhid, juhid, koolitusspetsialistid, personalispetsialistid.

Toimumiskoht: Park Inn by Radisson Meriton Conference & Spa Hotel Tallinn  (Paldiski mnt 4, Tallinn)/ veebis

Konverentsi osalemistasu: Kuni 10. novembrini registreerudes 195€ + km osaleja kohta, hilisemal registreerumisel hind 215€ + km osaleja kohta.

ESALi liikmetele hind 30% soodsam registreerudes kuni 10.11.2021
ESALi Facebookiga liitunutele ja uutele liitujatele hinnasoodustus 5%
Koolitusjuhtide kogu liikmetele hinnasoodustus 10%

Loobumine: Konverentsist loobumise korral palume sellest kirjalikult teatada hiljemalt 22. novembriks, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% konverentsi maksumusest.

Kohtumiseni konverentsil, sisekoolitusvaldkonna aasta tippsündmusel!

NB! Korraldaja jätab endale õiguse teha muudatusi koolituse programmis ja ajakava

Koostööpartnerid:

                                             

                                               

 

 

 

Registreeru

    Scroll to Top