Tulevased sündmused:
Koolitushooaja avaseminar: Vabavaralised vahendid sisekoolituse mitmekesistamiseks (24.08.2018)
Sisekoolituse kovisiooniprogramm (12.09-12.12.2018)
Lihvitud teemant II: jätkukoolitus edasijõudnud sisekoolitajale (14.09.-16.11.2018)
Omniva sisekoolitajatele külla (21.09.2018)

Sisekoolituse konverents 2018: Mida on vaja teada täna, et olla valmis homseks? (23.11.2018)

Koolitushooaja avaseminar:
Vabavaralised vahendid sisekoolituse mitmekesistamiseks

24. augustil 2018
Mektory (Raja 15, Tallinn)
 
Nagu tavaks on saanud, koguneme augustikuu viimastel nädalatel, et mõnda põnevat uut meetodit katsetades ja torti süües üheskoos algavat koolitushooaega tervitada.

Sel korral tutvume praktilises töötoas vabavaraliste vahenditega, mida saab kasutada nii koolitamisel, koosolekutel, (projekti)juhtimises, kui ka inimeste arendamises, et oma tegevused põnevamaks ja köitvamaks teha.

See on suurepärane  võimalus end ühe meeleoluka hommikupoolikuga taas sisekoolituste lainele viia ning valdkonna kolleegidega uusi vahendeid praktiseerida.

Miks tulla avaseminarile:
Koolituse kava on sul peas. PowerPoint perfektseks tuunitud. Pabertahvel ja markerid, et teooria puust ja punaselt selgeks teha. Sa tead täpselt, kuidas osalejad rühmadesse jagada - “Kolmeks loe!”. See pole su esimene kord. Aga miskit närib hinge. Väike hääl peas ütleb: “Jube igav värk on. Peaks midagi uut välja mõtlema, et endal põnevam oleks.”

Veebis on palju väikeseid abimehi, mis lisaksid su koolitusele särtsu juurde ja tooksid veel rohkem sära silmadesse. Olgu selleks siis häälestus Mentimeter või Poll Everywhere'ga. Väike ergutus-test Kahoot! või Socrative’ga? Tagasiside küsimine Typeformiga, sest kes seda ikka enam nii väga paberi ja pastakaga teeb. Võimalusi on veel - tule koolitusele ja proovi järgi!

PS! Võta nutitelefon kaasa. Või nutitahvel. Või siis sülearvuti.

 9.30-10.00 Kogunemine ja tervituskohv

10.00-11.30 Vabavaralised keskkonnad – milleks ja kuidas kasutada? Testime läbi.

11.30-12.00 Tordipaus

12.00-12.15 Majatuur

12.15-13.45 Vabavaralised keskkonnad – milleks ja kuidas kasutada? Testime läbi.

13.45-14.00  ESAL-i hooaja avamine
Annika Allikas, Liisi Männistu, Kaire Takjas

Koolitaja:

Mariliis Randmer, Omniva sisekoolitaja ning perioodikateenuse juht
Mariliis tuli Omnivasse tööle perioodikateenuse halduriks üle kahe aasta tagasi. Selle aja jooksul on ta aidanud erinevatel osapooltel selgeks saada, kuidas Omnivas perioodikateenus toimib ning kuidas kasutada selle teenuse IT-süsteeme. Vahel on juhtunud, et Mariliis on uutele töötajatele tutvustanud kõiki põnevaid postiäri tegevusi (postiäri alla kuulub ka perioodikateenus). Mõnikord jagab ta oma mõtteid koolituste osas ka personaliosakonnaga. Mariliis usub, et õppimine ei tohiks toimuda vaid koolituste ajal vaid iga päev, mistõttu püüab ta iga päev oma kolleege aidata ja juhendada - olgu selleks teenusega seotud teadmine või kuidas mõni eestikeelne sõna õigesti inglise keelde tõlkida.

Osalemistingimused:

Seminaripäeval osalemine ESAL liikmetele vastavalt kontaktisikute arvule kuni 10. augustini registreerudes TASUTA.
Teistele liikmesorganisatsioonidest registreerujatele kehtib soodustus -30%

Mitteliikmetele osalemine registreerudes kuni 10. augustini 65€+km

ESAL’i uutele liitujatele registreerumisel kuni 10. augustini soodustus -25%
ESAL´i Facebookiga liitunutele ja uutele liitujatele registreerumisel -5% hinnasoodustus

Alates 11. augustist kõikidele osalejatele hind 89€ + km

Registreerimine koolitushooaja avaseminarile

Sisekoolituse kovisiooniprogramm
12. september - 12. detsember 2018


Tööelu tegelikkus on kiirus, lakkamatu infotulv, olukordade muutumine, tähtajad, jooksu pealt otsustamised, tegevuste pooleli jätmine telefonikõne tõttu, kiirkoosolekud.

Mõtlemiseks peab korraks peatuma ja võtma aja, et mõtestada oma tegevust, sest lakkamatu tegutsemise käigus me ei märka tähendusi. Inimese põhiolemuses on vajadus võtta aega mõtlemiseks ja tähenduste loomiseks. Mis siis juhtub, kui tööelus hetkeks aeg maha võtta, kolleegidega ringis maha istuda, esitada küsimusi, kuulata vastuseid, lasta iseendal olla... ning mõelda?

Oleks see hirmutav? Tulemusrikas? Mõttetu? Vajalik? Ootamatu? Alternatiivne? Ootuspärane?

Kas sa oskad luua oma töö juures sellise keskkonna, et selline tunniks-kaheks koos maha istumine, kuulamine, rääkimine ja mõtlemine kõigile energiat ja sihikindlust juurde annab?

Kui soovid
•    proovida, kuidas eelkirjeldatu tundub
•    õppida, kuidas sellist oaasi luua
•    kogeda küsimist ja kuuldud saamist
•    värskendada oma teadmisi grupidünaamikast,
siis tule kovisioonikursusele, milles on 4 kohtumist, mis toimuvad kord kuus, iga kohtumine 4 tundi.

Kovisioonigruppi on oodatud nii sisekoolitajad, koolitus- ja personalijuhid kui koolitus- ja personalispetsialistid, kes tegevad sisekoolituste valdkonnas.

Kovisioonikursuse eesmärk on tutvustada osalejatele läbi isikliku kogemuse ja meetodite praktiseerimise kovisiooni võimalusi ning valmistada nad ette kovisiooni kasutuselevõtuks oma organisatsioonis.
Kovisioon võimaldab organisatsioonis töötajate jõustamist ja  vastastikuse toetuse arengut ning toetab organisatsioonis paindlikku ja lahendusele orienteeritud probleemikäsitlust.

Kovisioon võimaldab töötajatel turvalistes tingimustes ja toetava grupi keskel hetkeks väljuda argipäeva rutiini kiirusest ja lakkamatust tegutsemisest ning peatuda ja mõtiskleda. Selline tööviis mõjub jõustavalt, stressi vähendavalt ja motiveerivalt. Töö tähendus ja eesmärgid saavad selgemaks, suhted paranevad.

Kovisiooni väärtus on pikema aja jooksul toimuvate kohtumiste jadas, millest moodustub iga osaleja oskuste järjepidevat täiendamist ja arendamist toetav protsess.

Kursuse käigus saavad osalejad:
•    kogeda kovisiooni rakendatavust aktuaalsetes probleemides tasakaalu või kriitilistes tööolukordades selguse loomisel ning lahendusteede kaardistamisel;
•    baasteadmised ja tööriistad oma organisatsioonis kovisioonigrupi käivitamiseks ja organisatsiooni liikmete kaasamiseks;
•    isikliku kogemuse kaudu tundma õppida kovisiooni põhimudelit ja kovisiooni konteksti sobivaid harjutusi.

Kovisioonikohtumise struktuur: Kohtumine algab ühe või mitme soojendusharjutusega. Soojendusele järgneb grupis olukorra kaardistamine ja kohtumise aktuaalse eesmärgi püstitamine. Kohtumise käigus võib toimuda osalejate vajadustest lähtuv, töös esile kerkinud praktiliste probleemidele ja küsimustele vastuste otsimine, keerukate kehtestamisolukordade analüüsimine ja läbiproovimine. Kohtumise struktuuris on oluline osa aktiivõppe harjutustel. Päeva lõpptulemusena on iga osaleja saanud aktiivselt panustada grupi toimimisse ning on kogenud kovisiooni toimimist praktikas.

Coach-superviisor: Kreet Aun

Usun töötaja juhtimisse tema tugevuste leidmise ja võimendamise kaudu. Tugevuste kaudu juhtimine on minu jaoks jätkusuutliku juhtimiseni viiv tee. Minu kliendid on minu kohta öelnud, et ma olen loov, väljendusrikas ja nõudlik, et mul on üllatavaid küsimusi ning et ma oskan lühikese ajaga selgust ja tulemust luua. Lõpetasin 2013. aastal erialase väljaõppe  TLÜ Avatud Ülikool ja Supervisiooni Isiksuse Organisatsiooni Arengu Instituut Der Rote Faden (Saksamaa) ühisprogrammis „Interkulturaalse supervisiooni, coaching’u ja organisatsiooniarengu väljaõpe“. 2008. aastal õppisin SELF Erakoolis koolitajaks-suhtlemistreeneriks. 2005. aastal läbisin ETKA Andrases Täiskasvanute õpetaja / andragoogi kvalifikatsioonikursuse.

Alates 2008.aastast olen olnud tegev kui koolitaja ja töönõustaja. Olen Eesti Supervisiooni ja Coachingu Ühingu täisliige ja kvalifitseeritud superviisor-coach. Olen töötanud ekspordi- ja arendusjuhina innovaatilises eksportivas metallitööstuse ettevõttes ning teenusearendamise valdkonnas, sealhulgas 13 aastat If P&C Insurance AS-is. Olen olnud SELF II OÜ koostööpartner-koolitaja.


Kovisiooniprogrammi ajakava:

I kohtumine - 12. september 2018 kell 13.00-17.00
II kohtumine - 10. oktoober 2018 kell 13.00-17.00
III kohtumine - 14. november 2018 kell 13.00-17.00
IV kohtumine - 12. detsember 2018 kell 13.00-17.00

Sihtgrupp: personali- ja koolitusjuhid ning –spetsialistid, sisekoolitajad

Kovisioonigrupi suurus: 12 osalejat

Toimumiskoht: Tallinn

Osalemistingimused:

NB! Kovisiooniprogrammis osalemine eeldab osalemist kõikidel kohtumistel.

Kovisiooniprogrammis osalemine ESAL-i liikmetele TASUTA

Mitteliikmetele osalemine 65 €+km /kord (260€+km kogu programm)

Uutele ESAL-iga liitujatele soodustus -25%


Registreerimine kovisiooniprogrammi

Huvitavate kohtumisteni!

Liisi Männistu, Annika Allikas, Kaire Takjas
Eesti Sisekoolituse Arendamise Liit (ESAL) meeskond
e-post info@sisekoolitus.eu
gsm +372 58 417 448
www.sisekoolitus.euLihvitud teemant II: jätkukoolitus edasijõudnud sisekoolitajatele
14.09.-16.11.2018

 
Eesti Sisekoolituse Arendamise Liit on koostanud edasijõudnud sisekoolitajatele jätkukoolituse, kus kolme praktikumi jooksul lihvime süvendatult kolme sisekoolitaja jaoks olulist kompetentsi – koolitusprogrammi koostamisoskust, 3sitlustarkvarade kasutamisoskuse lihvimine ning esinemisoskust.

Osalejatel on võimalik osaleda kas terves programmis või valida üksikud moodulid, milles soovitakse enda teadmisi ja oskusi lihvida.

Koolitusprogrammi ajakava:
14.09.2018 – Lihvitud teemant II: Koolitusprogrammi koostamisoskuse lihvimine
12.10.2018 – Lihvitud teemant II: Esitlustarkvarade kasutamisoskuse lihvimine
16.11.2018 – Lihvitud teemant II: Esinemisoskuse lihvimine

Osalemistingimused:
Osalemistasu koolitusprogrammis  400€ + km
Osalemistasu  ühel koolituspäeval  150€ + km
ESAL´i  liikmetele hind 20% soodsam
ESAL´i Facebookiga liitunutele ja uutele liitujatele -5% hinnasoodustus

Tasumine: Registreerumise järgselt saadame Teile sellekohase kinnituse ja koolituse arve, mille palume tasuda Eesti Sisekoolituse Arendamise Liidu arvelduskontole Swedbank IBAN EE102200221051225668 .

Loobumine: Koolitusest loobumise korral palume teada sellest kirjalikult vähemalt 2 täistööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.

Registreerimine Lihvitud teemant II kõikidesse moodulitesse

________________________________________

Lihvitud teemant II: Koolitusprogrammi koostamisoskuse lihvimine
14.09.2018

Koolitaja:

Kadri Kiigema, Tallinna Ülikooli turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja
On täiskasvanute koolitajana tegutsenud alates 2001. aastast ja omab andragoogika- ja juhtimisalast ettevalmistust kõrghariduse tasemel.
Viimased 5 aastat on juhtinud Tallinna Ülikooli turundus- ja kommunikatsiooniosakonda, viinud läbi mitmeid rahvusvahelisi ning turundus- ja kommunikatsiooniprojekte ning korraldanud kümneid konverentse ja üle saja arendussündmuse (sh koolitused, seminarid, Avatud Ruumid, konsultatsioonid, modereerimised jne). Koolitusvaldkondadeks on täiskasvanute koolitamine, meeskonnatöö, juhtimine, turundus ning kommunikatsioon.

Koolituse ajakava ja teemad:

 9.30-10.00  Kogunemine ja hommikukohv

10.00-11.30 Koolituse eesmärgistamine
Kuidas määrata ja sõnastada mõõdetavaid eesmärke (lähtuvalt organisatsiooni ja õppija vajadustest)?
Mis on õpiväljund, kuidas seda sõnastada ja selle täitmist hinnata?

11.30-11.45  Kohvipaus

11.45-13.15  Koolitusprogrammi koostamine
Millised on koolitusprogrammi koostamise põhimõtted ja võimalused lähtuvalt teemast, sihtgrupist, mahust, formaadist ja muudest tingimustest?
Millised on programmi koostamise etapid vajaduse selgitamisest ja ideestamisest materjalide kogumise ja teemade formuleerimiseni?

13.15-14.00  Lõuna

14.00-15.30  Koolituse kui õppimisprotsessi kavandamine
Millised on koolituse kui õpiprotsessi etapid ja miks on oluline neid koolituse kavandamisel arvesse võtta?
Milliseid meetodeid erinevate etappide läbiviimiseks valida?
Mis on metoodiline kava ja mis võimalusi see koolituse kavandamiseks pakub?

Koolituspäeva maht:  6 akadeemilist tundi auditoorset tööd
NB! Koolitusel osalejal palume kaasa võtta „oma teema“, millele soovitakse koolitusprogramm luua või seda oluliselt edasi arendada.
Eesmärk: Omandada teadmised ja praktilised oskused koolituse kavandamiseks, läbiviimiseks ja hindamiseks.
Õpiväljundid: Koolituspäeva tulemusena osaleja:
•    oskab sõnastada koolituse eesmärki ja õpiväljundeid;
•    koostada koolitusprogramme lähtuvalt eesmärgist, teemast, sihtgrupist, mahust, formaadist ja muudest tingimustest;
•    omab valmisolekut kavandada koolitust lähtuvalt õppimisprotsessi etappidest ja valida sobivaimaid õppemeetodeid;
Sihtrühm: sisekoolitajad (organisatsioonide juhid ja spetsialistid)
Toimumiskoht: Park Inn by Radisson Central Tallinn seminariruum (Narva mnt 7c, Tallinn)
Osalemistasu:  koolituspäeval 150€ +km
Maksumus sisaldab: koolituspäeva, 2 kohvipausi, lõunasööki, koolitusmaterjale ja tunnistust
Tasumine: Registreerumise järgselt saadame Teile sellekohase kinnituse ja koolituse arve, mille palume tasuda Eesti Sisekoolituse Arendamise Liidu arvelduskontole Swedbank IBAN EE102200221051225668 .
Loobumine: Koolitusest loobumise korral palume teada sellest kirjalikult vähemalt 2 täistööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.

Registreerimine koolitusprogrammi lihvimise moodulile

________________________________________

Lihvitud teemant II: Esitlustarkvarade kasutamisoskuse lihvimine
12.10.2018


Koolitaja:

Jaan Vaabel, IT Koolituse koolitaja/konsultant
Töötanud Baltimaade suurima IT koolitusfirma IT Koolituskeskus partner-lektorina alates 2003 aastast. Omab pikaaegset koolituskogemust erinevate kasutajakoolituste läbiviimisel – Microsoft Office, OpenOffice, Microsoft Windows ja eritarkvara. Tänaseks on ta edukalt koolitanud üle 7000 inimese.Koolituse ajakava ja teemad:

  9.30-10.00  Kogunemine ja hommikukohv

10.00-11.30 Suurepärase PowerPointi loomise V etappi
Üldised soovitused esitluse koostamisel
Peamised töövõtted ja nende õigeaegne rakendamine
Esitluse animatsioonidega rikastamine
Presentatsiooni ettevalmistamine esitlemiseks

11.30-11.45  Kohvipaus

11.45-13.15  Prezi – jutusta oma lugu!
Prezi.com konto loomine, privaatsus ja seadistamine
Peamised töövõtted ja kasutusvõimalused
Jutustuse loomine ja animeerimine
Koostöötamise võimalused ja esitluse jagamine

13.15-14.00  Lõuna

14.00-15.30  Microsoft Sway – interaktiivne esitlus!
Programmi tutvustus ja peamised töövõtted
Lõuendite kujundamine ja üleminekud
Esitluse interaktiivsemaks muutmine – Youtube, Twitter jne
Koostöötamise võimalused ja esitluse jagamine

Koolituspäeva maht:  6 akadeemilist tundi auditoorset tööd
Õppemeetodid: lühiloengud ja praktilised harjutused
NB! Koolituspäevale palume kaasa võtta sülearvuti.
Eesmärk: Tutvuda erinevate esitlustarkvarade võimalustega ning omandada teadmised ja oskused nende programmide kasutamiseks oma sõnumi mõjusamaks edastamiseks. Eraldi käsitlemist leiavad peamised esitlustarkvarad – PowerPoint 2016, veebipõhine Prezi.com ja Microsoft Sway.
Õpiväljundid: Koolituspäeva tulemusena osaleja:
•    oskab paremini ära kasutada erinevate esitlustarkvarade põhifunktsioone ja võimalusi.
•    teab, millised on esitluse koostamise head tavad
•    teab PowerPoint 2016, Prezi.com ja Microsoft Sway programmidega esitlemise võimalusi
•    teab PowerPoint 2016, Prezi.com ja Microsoft Sway põhifunktsioone ja töövõtted
Sihtrühm: sisekoolitajad (organisatsioonide juhid ja spetsialistid)
Toimumiskoht: Park Inn by Radisson Central Tallinn seminariruum (Narva mnt 7c, Tallinn)
Osalemistasu:  koolituspäeval 150€ + km
Maksumus sisaldab: koolituspäeva, 2 kohvipausi, lõunasööki, koolitusmaterjale ja tunnistust
Tasumine: Registreerumise järgselt saadame Teile sellekohase kinnituse ja koolituse arve, mille palume tasuda Eesti Sisekoolituse Arendamise Liidu arvelduskontole Swedbank IBAN EE102200221051225668 .
Loobumine: Koolitusest loobumise korral palume teada sellest kirjalikult vähemalt 2 täistööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.

Registreerimine esitlusoskuse lihvimise moodulisse

________________________________________

Lihvitud teemant II: Esinemisoskuse lihvimine
16.11.2018  


Koolitaja:

Jaana S. Liigand-Juhkam on õppinud Rotary stipendiumiga militaarkallakuga North Georgia College & State University’s USA-s ning kaitsnud magistrikraadi ärijuhtimises Estonian Business School´is aastal 2003 ning psühholoogias Tartu Ülikoolis 2012. aastal. 2013-2014. aastal täiendas end Erickson College lahenduskeskse coaching’u programmis.
Jaana on töötanud lepingulise õppejõuna Tallinna Tehnikaülikoolis, Estonian Business School’is ja Tallinna Ülikooli Avatud Ülikooli Täiendõppekeskuses ning teinud koolitajana koostööd paljude ettevõtetega nii avalikust kui erasektorist. Tema valdkonda kuuluvateks teemadeks on juhtimine, meeskonnatöö, kommunikatsioon, emotsionaalne andekus, enesemotivatsioon, toimetulek stressiga, konfliktide lahendamine, läbirääkimisoskused ja avalik esinemine nii eesti kui ka inglise keeles.
Jaanale omistati 2008. aastal täiskasvanute koolitaja  Andragoog IV (alates 2013 EKR täiskasvanute koolitaja, tase 7) kutsekvalifikatsioon. Jaana on valitud Tallinna Ülikooli Täiendkoolituskeskuse Aasta Koolitajaks 2008.


Koolituse ajakava ja teemad:

  9.30-10.00  Kogunemine ja hommikukohv

10.00-11.30   Hea esinemise alused
Psühholoogilised tegurid esinemise juures
Hea esineja põhikompetentsid ja nende arendamine

11.30-11.45  Kohvipaus

11.45-13.15  Esinemisoskuse lihvimine - Videoharjutus ja selle analüüs

13.15-14.00    Lõuna

14.00-15.30 Esinemisoskuse lihvimine - Videoharjutus ja selle analüüs
Koolituse kokkuvõtted osalejate ja läbiviija poolt

Koolituspäeva maht:  6 akadeemilist tundi auditoorset tööd
Õppemeetodid: lühiloeng, videoharjutused ja nende analüüs
Eesmärk: Omandada teadmised ja oskused ning psühholoogiline valmisolek avalikuks esinemiseks.
Õpiväljundid: Koolituspäeva tulemusena osaleja:
•    oskab teadlikult end esinemiseks ette valmistada;
•    oskab esinejana enda käitumist teadvustada ja analüüsida;
•    oskab toime tulla esinemisärevusega;
•    oskab omi mõtteid selgelt ja arusaadavalt edastada.
Sihtrühm: sisekoolitajad (organisatsioonide juhid ja spetsialistid)
Toimumiskoht: Park Inn by Radisson Central Tallinn seminariruum (Narva mnt 7c, Tallinn)
Osalemistasu:  koolituspäeval 150€ +km
Maksumus sisaldab: koolituspäeva, 2 kohvipausi, lõunasööki, koolitusmaterjale ja tunnistust
Tasumine: Registreerumise järgselt saadame Teile sellekohase kinnituse ja koolituse arve, mille palume tasuda Eesti Sisekoolituse Arendamise Liidu arvelduskontole Swedbank IBAN EE102200221051225668 .
Loobumine: Koolitusest loobumise korral palume teada sellest kirjalikult vähemalt 2 täistööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.

Registreerimine esinemisoskuse lihvimise moodulisse

 


Sisekoolituse konverents 2018:
Mida peab teadma täna, et olla valmis homseks?
AASTA SISEKOOLITAJA 2018 väljakuulutamine

23. november 2018
Radisson Blu Hotel Olümpia (Liivalaia 33, Tallinn)


Konverentsi eesmärk on teadvustada sisekoolitust kui arendustegevust, mis vajab parimate tulemuste saavutamiseks järjepidevat arendamist ja kaasajastamist.

10.00-10.15 Päevajuhi avasõnad
Kadri Kiigema täiskasvanute koolitaja ning Tallinna Ülikooli turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja

Kadri on täiskasvanute koolitajana tegutsenud alates 2001. aastast ja omab andragoogika- ja juhtimisalast ettevalmistust kõrghariduse tasemel.
Viimased 5 aastat on juhtinud Tallinna Ülikooli turundus- ja kommunikatsiooniosakonda, viinud läbi mitmeid rahvusvahelisi ning turundus- ja kommunikatsiooniprojekte ning korraldanud kümneid konverentse ja üle saja arendussündmuse (sh koolitused, seminarid, Avatud Ruumid, konsultatsioonid, modereerimised jne). Koolitusvaldkondadeks on täiskasvanute koolitamine, meeskonnatöö, juhtimine, turundus ning kommunikatsioon.


10.15-10.45 Inimkapitali trendid 2018
Siiri Sutt Deloitte Eesti koostööpartner

Siiri on koolitaja ja konsultant ning Deloitte Eesti koostööpartner. Ta on tegutsenud personalivaldkonnas üle 20 aasta, neist viimased 10 on pühendunud välistöötajate sisseelamisprogrammide loomisele ja läbiviimisele ning kultuuridevahelistele erinevustele. Siiri on töötanud talendijuhtimisfirmas Fontes, koolitanud USA diplomaate Washingtonis, nõustanud IMFi töötajate peresid sisseelamisel USA igapäevaellu ning ta viib läbi kultuurierinevuste koolitusi multikultuursetele tiimidele ja expat’idele nii Eestis kui Luksemburgis. Siiril on magistrikraad Tartu Ülikoolist ning ta on sertifitseeritud kultuuridevaheliste erinevuste koolitaja ja SIETAR Europa (Society for Intercultural Education, Training and Research) liige. Siiri on elanud ja töötanud Eestis, USAs ja Luksemburgis.

Ülemaailmne konsultatsioonifirma Deloitte viis sel aastal kuuendat korda läbi HR uuringu, mis tutvustab organisatsioonide ees seisvaid väljakutseid ning räägib juhtide laual olevatest olulistest teemadest. Küsitluses osales üle 11 000 tippjuhi ja personalijuhi 124st riigist. Selleaastane uuring toob välja sotsiaalse vastutuse teema – edukad ei ole enam need ettevõtted, kes jälgivad ainult oma kasumi- ja käibenumbreid, vaid üha tähtsamaks muutub see kui palju ja kuidas ettevõte suudab ühiskonnale tagasi anda ja inimeste jaoks oluliste sotsiaalsete probleemidega tegeleda.  Samuti kasvab õppimise tähtsus – organisatsioonid teevad suur jõupingutusi, et luua oma ettevõttes õppimise kultuuri.

10.45-11.15 Millised uskumused mõjutavad õppimist?
Katrin Poom-Valickis Tallinna Ülikooli Haridusteaduste Instituudi ülddidaktika dotsent

Katrin on Tallinna Ülikooli Haridusteaduste Instituudi ülddidaktika dotsent ja õpetajakoolituse kutseõpingute mooduli juht. Töötanud Tallinna Ülikoolis õpetajahariduse valdkonnas erinevatel ametikohtadel 1997. aastast alates. Koolitab õpetajaid ja koolijuhte nii esma- kui täiendõppes. 2008. aastal kaitses doktoritöö teemal „Algajate õpetajate professionaalne areng kutseaastal“. Uurimisteemad on seotud õpetajate identiteedi, professionaalse arengu ning seda mõjutavate teguritega.


Uskumused õppimisvõime kohta – millised uskumused ja kuidas mõjutavad õppimist?
Kas ja kuidas saab muuta uskumusi, mis mõjutavad õppimist?
Mida saab sisekoolitaja teha, et toetada negatiivsete õppimist mõjutavate uskumuste muutmist?

11.15-11.45 Kuidas muuta kiire õppimine tulemuslikuks õppimiseks Eesti EL Nõukogu eesistumiseks ettevalmistumise näitel?
Maris Vaino endine Riigikantselei EL eesistumise koolitusjuht, Riigikontrolli personalijuht

Maris vastutas Eesti EL Nõukogu eesistumispersonali (ministrid, töörühma juhid, eksperdid jne) kesksete arendus- ja koolitustegevuste planeerimise ning elluviimise eest. Inimeste arendamisega on Maris tegelenud erinevates riigiasutustes ligi 10 aastat. Ta on koordineerinud avaliku teenistuse koolitusjuhte ühendavat Koolitusjuhtide Kogu (KJK) ning hetkel panustab ka avaliku teenistuse Personalijuhtide Seltsi (PJS) tegemistesse. Eduka eesistumispersonali ettevalmistusprojekti kõrval peab Maris enda üheks suurimaks eduprojektiks riigiasutustele väljaarendatud elektroonilist koolituskeskkonda „koolituste moodul“.  Hetkel keskendub Maris Riigikontrolli personaliteemadele, täites seal personalijuhi rolli.

2017. aasta II pooles täitis Eesti esimest korda Euroopa Liidu (EL) Nõukogu eesistuja rolli. Kuna Eesti ei olnud kunagi varem eesistujariik olnud, siis seisis Eestil ees täiesti uus vastutus, mis nõudis korralikku ettevalmistust. Ette oli vaja valmistada ligikaudu 1300 inimest. Enamik arendus- ja koolitustegevusi korraldati keskselt, tagamaks vajalike ja ühtse kvaliteediga teadmiste ja oskuste omandamine. Maris Vaino räägib, kuidas toimus kiire ja tulemuslik õppimine Eesti EL Nõukogu eesistumiseks ettevalmistumise näitel ning millised olid peamised õppetunnid.

11.45-12.00 Kohvipaus

12.00-12.30 Koolitused neile, kes teavad kõike, aga ei oska midagi
Kai Realo Circle K Eesti peadirektor, Eesti Parim Juht

Kai on ligi 20-aastase kogemusega juht, kes on Circle K Eesti organisatsioonis töötanud 13 aastat ning neist viimased 6 aastat peadirektorina. Kai varasemad töökohad on olnud Elisa Eesti ja IBM. Lisaks ametikohustustele on ta aktiivselt tegev ka ettevõtjate erialaliitudes ja esindusorganisatsioonides, olles juhatuse liige nii Kaupmeeste Liidus kui Eesti Õliühingus ning kuuludes Tööandjate Keskliidu Volikogu eestseisusesse.
Oma organisatsiooni ja enda suurimateks saavutusteks peab ta edukalt toimunud kaubamärgivahetust, kus tarbijate poolt armastatud Statoili kaubamärk asendus Circle K-ga. Vaatamata väljakutsetele, mida niivõrd suur muudatus kaasa tõi, pärjati Circle K Eesti aasta lõpus Eesti mainekama ettevõtte tiitliga.


Kuidas koolitada uut põlvkonda, kelle jaoks kõik teadmised on hiirekliki või näpuvajutuse kaugusel, aga kes ei oska vahel ka elementaarseid töövõtteid?
Kuidas võistelda sisekoolitustega tähelepanu pärast, mida jätkub vaid minutiteks?
Kui generatsioonis Y on kõik erilised, siis kas saab koolitada kõiki ühtmoodi?

12.30-13.00 Sisekoolitused multikultuurses organisatsioonis
Katri Kuuse Ericsson personalijuht

Katri töötab Ericssoni Baltikumi personalijuhina. Oma õpingute ja karjääri jooksul on arendanud teadmisi nii äri-, inimeste- kui ka kommunikatsioonijuhtimise vallas. Hiljutine samm oli osalemine Rootsi instituudi juhtimisprogrammis, kus täiendas oma teadmisi jätkusuutliku ettevõtluse ja juhtimise teemadel. On inimeste inimene ja teda iseloomustab 3 F reegel (Food, Family and Friends).
13.00-13.30 Kuidas luua tulemuslik e-õppe süsteem?
Marja-Liisa Põldre Hurtigruten Estonia OÜ e-learning trainer, Aasta Sisekoolitaja 2017

Marja-Liisa tegeleb igapäevaselt küsimusega, kuidas võimalikult efektiivselt ehitada kursuseid e-õppe keskkonnas. Tema väljakutseks on ettevõttesiseselt protsesside muutmine, kus toote arenduse faasis mõeldaks juba e-õppe formaadile. Otsib uusi võimalusi, kuidas kasutada erinevaid tehnoloogilisi võimalusi, et kaasata õppijat ja käib läbi kõik ettevõtte koolitusmaterjalid, et aru saada, mida oleks võimalik kasutada e-õppes. Viis läbi uue töötaja koolitusprogrammi muutuse, kus suur osa õppest viidi e-keskkonda ning juurutas seda nii õppijatele kui ka koolitajatele.

Marja-Liisa räägib, mida pidada silmas organisatsioonis e-õppe süsteemi loomisel – mille alusel valida keskkondasid, millele tugineda; kuidas koolituskursust üles ehitada ning kuidas õppijaid kaasatuna hoida.

13.30-14.15 Lõuna

14.15-14.45 Millised on Euroopa täiskasvanuhariduse keskkonna EPALE võimalused sisekoolitajale?
Georgi Skorobogatov Sihtasutuses Kutsekoda välisprojektide juht ning on EPALE Eesti eestvedaja

Georgi  on kutsega täiskasvanute koolitaja (tase 7), Tallinna Ülikooli külalisõppejõud ja MTÜ Eesti täiskasvanukoolitajate kogukond asutaja. Ta on töötanud avalikus sektoris koolitus-arendusjuhina ja erasektoris ettevõtte juhina. Georgi on koolitajate koolitaja ning kutse taotlejate hindaja.
Virtuaalne praktikakogukond koolitaja professionaalse arengu toel
EPALE võimalused ja piirangud koolitaja professionaalse arengu ja koostöö tööriistana

14.45-15.15 Rahvusvaheline koolitaja koolitusprogramm – kuidas arendada koolitaja kompetentse?
Monica Marfeldt ETKA Andras projekti koordinaator

Monica on kutsega täiskasvanute koolitaja (tase 7). Täiskasvanuhariduses tegev alates 2005. aastast. Monical on koolitajate kogemus õpetades nii üliõpilasi kui ka tegevõpetajaid. Samuti on ta kaitsnud Tallinna Ülikoolis doktorikraadi. Täiskasvanuid on ta õpetanud Tartu Ülikooli Narva kolledzis, samuti tegutsenud Tallinna Ülikooli Täiendõppekeskuses õpetajate täiendkoolituses. Andrases on Monica vedada täiskasvanute koolitajate tegevus. Kuna Andras on täiskasvanute koolitaja kutse andja, siis pakutakse täiskasvanute koolitajatele erinevaid võimalusi oma professionaalsuse tõstmiseks läbi kutsega koolitajate meistriklasside, piirkondlike koolitajate töötubade. Koolitajad saavad oma kogukonna probleeme arutada nii sümpoosionitel, seminaridel kui ka igaaastasel koolitajate konverentsil.

Erasmus+  projekti „Taking to the Top – Adult Educators on the Journey (TTop)“ raames on ETKA Andrasel koostöös partneritega Kreekast, Portugalist, Rootsist, Šveitsist, Ühendkuningriigist ja Eestist valminud väljundipõhine üheksa  mooduliga raamõppekava täiskasvanute koolitajatele. Õppekava moodulid on vastavuses EQF raamistikuga ja lähtuvad kaasaja täiskasvanute koolitajatele vajalikest kompetentsidest. Lisaks  sisaldab iga moodul erinevaid praktilisi tegevusi. Raamõppekava võimaldab koostada  koolitusprogramme vastavalt vajadustele ja on hea võimalus kõigile koolitajatele oma kompetentside tõstmiseks.

15.15-15.45 Kuidas luua kergust sisekoolitajana, olles korraga mitmes rollis?
Katrin Alujev holistiline regressiooniterapeut ja koolitaja

Katrin omab  pikaajalist kogemust personali- ja kvaliteedijuhina. On töötanud lepingulise koolitaja ja lektorina EBS Juhtimiskoolituse Keskuses, Tallinna Majanduskoolis ning koolitusfirmas Addenda. Talle meeldib aidata inimestel leida seda päris mina ning inspireerida neil leidma võimalusi luua endale kergemat elu. Katrin jagab oma mõtteid elust ja oma kogemustest Facebooki lehele "Elamise kergus" ja selle aasta kevadel ilmus tema esimene samanimeline raamat.


Miks ja kuidas mõjutab enesehinnang kergust?
Kuidas mõjutab teadlikkus endast ja ärksameelsus kergust sisekoolitajana?
Kuidas ma otsuseid teen?
Mis on müügil pistmist sisekoolitusega?

15.45-16.00 Aasta Sisekoolitajate 2017 tervitus
Marianne Orutar Maksu- ja Tolliamet, narkotalituse juhtivinspektor, Aasta Sisekoolitaja 2017 I kategoorias
Marja-Liisa Põldre Hurtigruten Estonia OÜ, e-learning trainer, Aasta Sisekoolitaja 2017 II kategoorias

16.00-17.00 AASTA SISEKOOLITAJA 2018 pidulik väljakuulutamine

Konverentsi sihtrühm: Oodatud kõik sisekoolitusvaldkonnas tegevad inimesed - sisekoolitajad, koolitusjuhid, personalijuhid, personali arendusjuhid, juhid, koolitusspetsialistid, personalispetsialistid.

Konverentsi osalemistasu: Kuni 8. novembrini registreerudes 165€ + km osaleja kohta, hilisemal registreerumisel hind 185€ + km osaleja kohta.

ESALi liikmetele hind 30% soodsam registreerudes kuni 8.11.2018
ESALi Facebookiga liitunutele ja uutele liitujatele hinnasoodustus 5%
Koolitusjuhtide kogu liikmetele hinnasoodustus 10%


Loobumine: Konverentsist loobumise korral palume sellest kirjalikult teatada hiljemalt 20. novembriks, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% konverentsi maksumusest.

Registreerimine sisekoolituse konverentsile

Kohtumiseni konverentsil, sisekoolitusvaldkonna aasta tippsündmusel!

Sisekoolituse konverents 2018 projektimeeskond

NB! Korraldaja jätab endale õiguse teha muudatusi koolituse programmis ja ajakavas!